מהי אגרת שגרירות ארה"ב?
אגרת השגרירות הינה אגרת חובה בסך 160$ . כל מגיש/ת בקשה לויזה לארה"ב מחויב בתשלום האגרה. חובת התשלום חלה על כולם כולל מחדשי ויזה לארה"ב. לאחר תשלום האגרה לא ניתן לבטל אותה או לקבל החזר כספי. תשלום האגרה מתבצע בשלב הסופי של השאלון שבאתר.
חידוש ויזה לארה"ב / פטור מראיון בשגרירות
מסמכים הדרושים לראיון בשגרירות
מי צריך ויזה לארה"ב?
כל אזרח ישראלי המעוניין להיכנס לארצות הברית חייב בויזה לארה"ב תקפה. הנ"ל תקף גם לתינוקות אשר גם עבורם יש למלא שאלון מתחילתו עד סופו כולל התשלומים הנלווים.
האם עליי להוציא ויזה לארה"ב לצורך טיסת מעבר (קונקשיין)?
התשובה היא כן ! במידה וטיסתך נוחתת בגבולות ארצות הברית עלייך להוציא ויזה לארה"ב.
דרכון אבד/ נגנב / הושחת אשר הייתה בו ויזה לארה"ב בתוקף
במקרים הנ"ל עלייך לבצע את תהליך הוצאת הויזה לארה"ב במלואו מחדש כולל כל התשלומים הנלווים . מבקשי בקשה העונים למקרים הנ"ל מחויבים בהתייצבות בראיון בשגרירות.
מהם השלבים להגשת בקשה לויזה לארה"ב
מילוי השאלון באתר מתחילתו עד סופו עבור כל מגיש בקשה בנפרד. ביצוע התשלומים הכרוכים בטיפול בבקשה בסיום השאלון באתר. בחירת יום מועדף לראיון בשגרירות. המתנה לעיבוד וסיום הטיפול בבקשתכם תוך כ 5 ימי עסקים מרגע ההגשה באתר. בסיום טיפול, יישלח מייל מסכם הנושא כותרת "קבצים להדפסה" אשר יכלול את כל מסמכי החובה ליום הראיון בשגרירות. התייצבות לראיון בשגרירות.
ויזה למשפחה
  1. עליכם למלא שאלון כולל ביצוע תשלום דמי הטיפול ואגרת השגרירות עבור כל בן משפחה בנפרד.
  2. מועד הראיון יתקיים לכל בני המשפחה במשותף . זאת אלא תבקשו במפורש אחרת ע"י שליחת מייל בסיום הגשת כל הבקשות.
  3. ילדים מתחת לגיל 14 פטורים מהתייצבות לראיון בשגרירות ארה"ב
  4. ב. ילדים בין הגילאים 14-18 מחוייבים בהתייצבות לראיון בליווי בן משפחה מעל גיל 18.
  5. במידה וכל מגישי הבקשה מתחת לגיל 14, יישלחו בסיום הטיפול בבקשתם הנחיות ומסמכים מתאימים
  6. שימו לב !! גם אם מילאתם שאלון שלא במסגרת משפחתית אנו נדע לאחד את כל בני המשפחה יחדיו, כך שאין צורך לבטל את השאלון שכבר הוגש
  7. כמו כן, תמיד קיימת האפשרות להגיש בקשה לויזה לארה"ב לבן משפחה נוסף במועד מאוחר יותר ובתיאום עמכם נקבע מועד ראיון משותף לכולם.
ילדים מתחת לגיל 14 או מבוגרים מעל גיל 80
הנ"ל פטורים מהתייצבות לראיון בשגרירות! תהליך הוצאת ויזה לארה"ב בעניינם יתבצע כך :
  1. מילוי השאלון שבאתר באופן מלא כולל ביצוע כל התשלומים הנלווים בסוף השאלון.
  2. .הבהרה: במהלך מילוי השאלון תידרשו לבחור יום מועדף לראיון, עליכם לבחור יום כלשהו, זאת רק לשם שתוכלו להתקדם במילוי השאלון.(לא תזומנו לראיון)
  3. .בסיום הטיפול בבקשה (תוך כ 5 ימי עסקים) יישלח אליכם מייל מסכם תחת הכותרת "קבצים להדפסה" אשר יכלול את המסמכים הרלוונטיים להשלמת התהליך בצירוף דף הנחיות מפורט.
הבהרה למגישי בקשה מתחת לגיל 14 : שאלות רבות במהלך השאלון אינן רלוונטיות לקטינים כגון : פרטי עבודה ,השכלה גבוהה וכו' . במידה ושאלות אלה הינן שאלות חובה יש לרשום "אין" על מנת שתוכלו להתקדם בשאלון.